Děti a Bachovy esence

  • Pomohou Vašemu dítěti překonat strach. Ať už je to strach neurčitého původu nebo strach z něčeho konkrétního (z návštěv lékaře, z návštěvy školy nebo školky, ze zvířat, z vystupování před lidmi, ze známkování a zkoušení atd.). Skvěle pomáhají dětem, které mají děsivé sny, problémy s usínáním a v noci se budí.
  • Pomohou zvýšit sebedůvěru Vašich dětí. Mnoho dětí si nevěří a díky tomu prožívají napětí a stres. Jsou děti, které se některým činnostem raději ani nevěnují, protože se obávají, že by selhaly.
  • Podpoří dítě v tom, aby se lépe vyrovnalo se změnami. Hodně dětí mívá problémy, když začnou chodit do školky nebo do školy a nebo když se s rodiči přestěhují, protože se jim stýská a těžko si na nové prostředí zvykají. Jak pro děti, tak pro jejich maminky je to náročné období. Australské květové esence pomohou dětem s tím, aby se účastnily přítomného dění a nemyslely stále na svůj domov.
  • Dokáží u dětí zlepšit soustředění a trpělivost a zklidnit jejich vnitřní napětí. V dnešní době přibývají hyperaktivní dětí s poruchami pozornosti, pro které bývá zejména přechod do školy velmi obtížný a nedaří se jim. Trápí se pak jak děti, tak i rodiče.
  • Pomohou dítěti s přijetím nového sourozence. Když se objeví nový sourozenec, dítě se s ním musí dělit o pozornost a péči rodičů, což může často vést k žárlivosti, zlobě a závisti. Bachovy esence pomohou dětem zvládnout tyto nepříjemné pocity a naladit se na prožívání lásky a důvěry.
  • Pomohou dětem zacházet lépe s emocemi. Některé děti bývají příliš uzavřené a nedokáží ventilovat své pocity, které se v nich pak hormadí a způsobují jim vnitřní napětí. Bachovy esence je podpoří v tom, aby se více otevřely a nebály se vyjadřovat, co cítí. Některé děti naopak propadají častým silným až nepřirozeným hysterickým záchvatům vzteku. Těmto dětem esence pomohou s tím, aby se se situacemi kolem nich lépe vyrovnávaly a emoce ventilovaly průběžně.
  • Podpoří děti v tom, aby se dokázaly lépe poučit z vlastních chyb. Pomáhají jim chyby uvidět a na základě poučení z nich jednat příště jinak. Může se jednat například o nedbalost, nedůslednost a nezodpovědnost při domácí přípravě do školy atd.

V praxi se velmi osvědčilo, aby esenci užívala současně s dítětem i jeho maminka, protože maminka a dítě jsou vzájemně propojeny. 

 

 Neváhejte mne kdykoliv KONTAKTOVAT, reaguji velmi rychle!